למה חשוב שיהיה לך סוכן פנסיוני?

בשנים האחרונות יש מודעות גבוהה לנושא של טיפול בכספים ובהון האישי על מנת להבטיח עתיד כלכלי יציב. אנשים רבים מבינים שאין גיל שנחשב מוקדם מדי כדי לבחון לעומק את מסלולי ההשקעה של הכסף שלהם ודווקא ההיפך הוא הנכון, כלומר ככל שמקדימים להתעסק בזה – כך ייטב. בדיוק לשם כך קיימים יועצים (או סוכנים) פנסיוניים שזה תפקידם – הם מנתחים ביחד עם כל לקוח את מצבו הכספי, האישי והבריאותי וממליצים לו על הדרך הנכונה ביותר להתנהל עם הכספים שעומדים לרשותו. מכיוון שלכל אדם יש את הנתונים האישיים שלו ואין אפילו שני אנשים בעלי נתונים זהים של גיל, מצב אישי ומשפחתי, בריאותי וכלכלי – הרי שתוכנית פנסיונית חייבת להיות מותאמת אישית לכל אדם ואדם בנפרד.

מה עושה היועץ הפנסיוני?

כאמור, היועץ מכיר את שוק ההון ואת מסלולי ההשקעה של קרנות הפנסיה ואחרות. הוא יהיה בקיא בערוצים שונים שבהם אפשר להשקיע כספים לטווח ארוך, בינוני או קצר, הוא יכיר את הריביות ואת ההבדלים בין מסלולים או בתי השקעות שונים וכמובן את אפשרויות תשלום המיסים או קבלת הפטור ממנו. לאחר שיבין בדיוק מה סכומי הכסף של הלקוח ומה מידת הנזילות שלהם – הוא יוכל להמליץ על הדרך הנכונה ביותר להשקיע אותם, על המסלולים שיניבו תשואה וכמובן שייקח בחשבון את חיי היומיום שצריכים להיות שקטים, רגועים ובטוחים ואת העתיד – כלומר את החיים לאחר היציאה לפנסיה. אין ספק שמדובר בתהליך מרתק שלכל אדם מומלץ לעבור ולבצע.

החשיבות של תכנון תהליך פנסיוני אישי

לא מעט אנשים לא רק שאינם מודעים לכספים שעומדים לרשותם אלא חסרים את הידע המהותי בנוגע לאפשרויות שעומדות בפניהם לגבי מה לעשות עם הכסף הזה. מדובר בתחום עצום ורחב וקשה מאד להבין אותו לעומק רק מקריאת מידע או מחוויות של אנשים אחרים. מכיוון שמה שבאמת חשוב כאן זה ההתאמה האישית לכל אדם ואדם – לתהליך עם יועץ פנסיוני יש חשיבות רבה מאד ולא כדאי לוותר על הסדר שהתהליך איתו יעשה. 

פתיחת צ'אט
1
זקוקים לעזרה?
שלום לך!
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן